Skulptoriaus Rimanto Zinkevičiaus ir tapytojo Vytauto Mackevičiaus kūrybos paroda
Spalio 26 d. 14 val. Seimo parodų galerijoje pristatyta skulptoriaus Rimanto Zinkevičiaus ir tapytojo Vytauto Mackevičiaus kūrybos paroda. Parodos iniciatorius – Seimo narys Julius Dautartas. Šia paroda siekiama supažindinti su Ukmergės tautodailininkų kūryba.
Skulptorius Rimantas Zinkevičius gimė 1956 metais Ukmergėje. Nuo vaikystės lipdė ir drožinėjo. 1978 m. įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą. Nuo 1981 metų vadovauja Ukmergės tautodailininkų draugijai. Jo sukurtus darbus yra įsigiję įvairūs muziejai Lietuvoje ir užsienyje. 2005 ir 2010 metais tapo Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamo konkurso „Aukso vainikas“ laureatu.
Tapytojas Vytautas Mackevičius gimė 1934 m. Ukmergėje. Nuo 1987 metų yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. 2009 m. tautodailininkui suteiktas dailininko – kūrėjo statusas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, surengė tris autorines parodas Vokietijoje ir vieną autorinę parodą Lenkijoje. Taip pat yra surengęs parodas Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Utenoje, Anykščiuose, Molėtuose, Alantoje ir kitur. Tapytojo darbus yra įsigijęs Ukmergės kraštotyros muziejus. Nemažai darbų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje. Kasmet dalyvauja respublikinėse, Panevėžio zonos ir Ukmergės rajono tautodailininkų parodose.