Roberto Kavoliuko keramikos paroda

Aušros vartų meno galerija pristato Roberto Kavoliuko keramikos dirbinių parodą „Paukščių takas“.  Parodoje eksponuojami naujausi autoriaus darbai – stilizuoti keramikiniai paukščiai - švilpynės. Kai kurie iš jų dengti įvairiaspalvėmis glazūromis. Taip pat, ažūriniai keramikiniai kiaušiniai, kurie kartu su paukščiais sudaro vieningą kompoziciją, menininko įvardintą kaip „Paukščių takas“.
Roberto Kavoliuko teigimu, lietuviai turi daug padavimų apie paukščius, jie nuo seniausių laikų – aplinkos estetizavimo etalonai, grožio simboliai. „Paukščiai sugeba pakilti ir skraidyti erdvėje, pasinerti vandenin. Manyta, kad jie turėję ryšį su chtoninio pasaulio būtybėmis. Žmonės stebėjosi paukščių sugebėjimu išskristi į šiltus kraštus ir vėl sugrįžti į senąsias vietas. Stebino žmogų ir gimimas iš kiaušinio – reiškinys, tapęs daugelio mistinių vaizdinių apie žemės ir visatos kilmę, priežastimi“. Robertas Kavoliukas.
Aušros vartų meno galerija džiaugiasi galėdama pristatyti įvairių Lietuvos tautodailininkų parodas savo erdvėse. Tikimasi, jog ši, susiformavusi tradicija bus testinė, nes galerija visada buvo atvira įvairioms meninkų iniciatyvoms. Vilniečiai ir miesto svečiai laukiami Aušros vartų g. 12, nuo liepos 14 iki rugpjūčio 14 dienos, 9-21h. Jos metu dirbinius bus galima ir įsigyti. Maloniai kviečiame apsilanyti.

Robertas Kavoliukas (1962) gimė Vilniuje. 1981m. baigė aukštesniają Kauno meno mokyklą. Nuo 1985m. – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys.
Aktyviai dalyvauja respublikinėse, tarptautinėse tautodailės parodose, keramikų kūrybiniuose seminaruose, simpoziumuose.  
Autoriaus kūrinių yra įsigijęs Lietuvos nacionalinis muziejus.

http://www.avmenogalerija.lt/