Algirdo Juškevičiaus paroda "Šiltas medis"
„Aušros Vartų meno galerija“ pristato žinomo tautodailininko Algirdo Juškevičiaus parodą „Šiltas medis“.
Algirdo Juškevičiaus drožinių - kuksų, kaušų, indų parodoje eksponuojami paėjusiais metais pagaminti dailės kūriniai. Kuksa - medinis puodukas, kuriuos nuo seno naudoja skandinavai vandeniui iš šaltinio atsigerti. Dabar kuksas pamėgo šiaurietiško vaikščiojimo(hiking) ir stovyklavimo(bushcraft) mėgėjai. Kai kas naudoja savo kuksą arbatai, kavai atsigerti ar konjakui ragauti. Pačios geriausios šiaurietiškos kuksos drožiamos iš beržo gumbo medienos. Persipynusios medienos gijos sukuria nepakartojamą raštą, kuris išryškėja nušlifavus ir ištepus karštu linų sėmenų aliejumi. Tokioms kuksoms suteikiama garantija „visam gyvenimui“. Malonu laikyti rankose medinį puoduką, kuris šildo savo forma ir medžiaga iš kurios sukurtas. Nelengva surasti miške tinkamą gumbą ir jo kietos medienos išskaptuoti kuksą. Kita graži, tvirta ir tinkama mediena – kareliškas beržas, kurio rudų gyslelių ir akučių margumynas puošia gaminį. Dauguma Algirdo Juškevičiaus kuksų išdrožtos iš šunobelės gumbų medienos, kuri pasižymi gražia tekstūra ir geltona spalva. Kiti kaušai, šaukštai, geldos ir samčiai yra sertifikuoti Lietuvos tautinio paveldo produktai. Algirdas Juškevičius vykdo tradicinės drožybos mokymus, kuriose moko ir kuksų, kaušų ir šaukštų drožimo.
Tai, jau ne pirma taudodailės paroda surengta „Aušros Vartų meno galerijoje“. Prieš tai vykusios medžio drožybos ir keramikos dirbinių autorinės parodos sulaukė ne tik miestiečių, bet ir įvairių meno mokyklų dėmesio.  Kadangi apsilankymas parodoje yra nemokamas, „Aušros Vartų meno galerija“ maloniai kviečia apsilankyti visus besidominčius lietuvių liaudies menu.  
„Aušros Vartų meno galerijoje“, paroda veiks nuo lapkričio 4 iki 25 dienos, 9-20 h. Jos metu eksponatus bus galima ir įsigyti.